Альтернативна енергетика та енергоефективність дозволяють вигідно використовувати при, як правило, низький ризик заподіяння шкоди навколишньому середовищу, і при цьому підвищити якість енергопостачання. Тому популярність альтернативних методів генерування електрики безперервно зростає і потребує автоматизації процесу.

Автоматизована система уявляє собою сукупність керованого об'єкта й автоматизованих керуючих пристроїв і складається з системи автоматики і системи диспетчерського управління та збору даних з інверторів для моніторингу стану

Диспетчерське управління і збір даних є основним методом автоматизації управління складними динамічними системами в життєво важливих і критичних з точки зору безпеки і надійності областях. Прості дані з метеостанції, розташованої на адмінбудівлі. Температура - щоб бачити нагрів обладнання; швидкість вітру - щоб розуміти, як рухаються повітряні маси, хмари; і інсоляція - щоб порівнювати її рівень з генерацією станції і бачити проблеми в роботі генеруючого обладнання та інфраструктури, якщо такі виникають. Процес управління відбувається з одного терміналу під керуванням комплексу СКАТ ™ Енерго.